velikost písma: a a a

So 8.30 - 11.00 ---
Městská knihovna v Kralovicích - Facebook

S knížkou do života - BOOKSTART

Projekt na podporu čtenářství určený rodičům a jejich malým dětem.

V současné společnosti, kde postupně budou hrát prim digitální technologie, je důležité nezapomínat rovněž na knihy a čtení. Projekt „S knížkou do života – BOOKSTART“ vychází právě z této myšlenky a snaží se oslovit rodiče malých dětí a nabídnout jim podporu a inspiraci, poskytnout přístup ke kvalitním knihám a zároveň podpořit čtenářské dovednosti jejich dětí již od útlého věku.
BOOKSTART se zaměřuje na rozvoj jazykových dovedností včetně slovní zásoby, podporu vztahu rodičů a dětí prostřednictvím společného čtení knih a sdílení zážitků z četby a v neposlední řadě na rozvoj představivosti a tvořivosti dětí.
Projekt je původně zaměřen na děti ve věku 0–6 let a jejich rodiče. V kralovické knihovně začneme s věkovou kategorií 1,5–3 roky. Naší ideou je podpořit rodiče v jejich snaze zapojit četbu knih do každodenních činností jako zajímavou a zároveň důležitou aktivitu, kterou mohou svým dětem nabídnout.

Co můžete očekávat?

• Společné čtení: Prožijete čas plný radosti z čtení se svými dětmi. Budeme číst vybrané knihy zvolené přesně pro danou věkovou kategorii.

• Různé aktivity: Pro vás budou připraveny aktivity, které vám pomohou lépe porozumět tomu, jak podporovat čtenářství doma. Postupně Vám budeme ukazovat, jak propojit knihy, četbu, hravost a cvičení tak, aby to bavilo Vás i Vaše děti.

• Sdílení zkušeností: Setkáte se s dalšími rodiči, kteří vnímají, že čtení a vztah ke knihám hrají důležitou roli ve vzdělávání dětí.

• Setkání s odborníky: Součástí společných setkání mohou být i kratší setkání s různými odborníky, kteří se věnují péči o děti.

Budete-li mít o zapojení do projektu zájem, potvrďte svou účast do 15. května prostřednictvím e-mailu knihovna@kralovice.cz, telefonicky na čísle 373 300 291 nebo při osobní návštěvě knihovny (viz pozvánka).

První schůzka se koná v pondělí 20. května od 10 hodin.
Pozvánka...>

Městská knihovna v Kralovicích