velikost písma: a a a

So 8.30 - 11.00 ---
Městská knihovna v Kralovicích - Facebook

Březen měsíc čtenářů 2013

I letos se naše knihovna zapojila do celostátní kampaně Březen měsíc čtenářů. Pro naše návštěvníky jsme připravily několik zajímavých akcí, ve kterých jsme se pokusily propagovat četbu knih.

4. března - Znáte dobře pohádky? Svět pohádek máme rádi všichni, malí i velcí, ale známe je skutečně dobře? Jak jsou na tom se znalostmi pohádkových příběhů i postav, se mohly přesvědčit děti navštěvující družinu místní základní školy. Připravily jsme pro ně pohádkový test, ve kterém si mohly ověřit své znalosti nabyté sledováním televizních pohádek a večerníčků nebo četbou knih. Pokud byste si také chtěli vyzkoušet takový malý test, sledujte dětský web naší knihovny, kde by se v dohledné době měl objevit.

13. března - žáci základní školy praktické navštívili pořad nazvaný
Povídání o pejskovi a kočičce. Dozvěděli se zajímavosti o autorovi této proslulé dětské knížky Josefu Čapkovi, vyslechli si jedno z vyprávění o tom, Jak pejsek s kočičkou myli podlahu a na závěr si vyzkoušeli sestavit tento příběh podle jednotlivých obrázků.

14. března - setkání s klienty Ústavu sociální péče Kralovice. Již tradičně přicházíme za seniory z ÚSP Kralovice s předčítáním knih. Pro tentokrát jsme záměrně zvolily tituly jejich dětství a zjevně jsme měly při výběru titulů dobrou ruku. Četly jsme z knihy Amálie Kutinové Gabra a Málinka a knihy Felixe Háje, což je literární pseudonym spisovatelky Marie Wagnerové, Kája Mařík.

Městská knihovna v Kralovicích
Markova 2, 331 41 Kralovice